Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2024
Danu media d.o.o. Beograd
Ova snažna poruka je do sada podeljena preko 1.000.000 puta, i roditelji je i dalje dele drugim roditeljima širom sveta.
“Viđam bebe mlađe od godinu dana koje su izložene ekranima deset ili više sati dnevno, što je ceo njihov svesni deo života – ako ne spavaju one su izložene ekranima.”
Psiholozi tvrde da je dosada najveći izvor svih problema i kod odraslih, a posebno kod dece.
Ukoliko učenik prvi put prekrši tu zabranu mobilni telefon će mu se oduzeti i predati pedagoško-psihološkoj službi ili direktorki škole, a odeljenski starešina će pokrenuti postupak pojačanog vaspitnog rada prema učeniku i pozvati roditelje da preuzme telefon.
Sve više stručnjaka savetuje roditeljima da deci ograniče vreme provedeno sa proizvodima nove tehnologije, a posebno kada je u pitanju korišćenje mobilnih telefona.
Nažalost, svi odgovori koje mališani dobijaju u današnjem svetu, su u gotovom obliku, kod njih ne postoji traganje za rešenjem, putem čitanja knjiga, razgovora sa roditeljima ili gledanjem obrazovnih emisija, što su deca nekada radila.
Zabrana korišćenja telefona tokom nastave nije alternativa već postupak koji škole preduzimaju kako bi obezbedile kvalitetniju nastavu. Deca će biti aktivnija na časovima a njihova koncentracija biće bolja, kaže za RTS dečji psiholog Branka Timša.
Učenici će, kada u ponedeljak dođu na nastavu, mobilne uređaje ostavljati u ormarima u učionici koji će biti pod ključem.
Deca nekad nisu znala šta znači “smarati se”, uvek nam je falilo još pet minuta napolju i bilo nas je teško uterati u kuće. Klinci danas ne žele iz kuće. Ne žele iz sobe. Ne dalje od stola na kom je računar na kom je video igrica.
Iz kineskog ministarstva navode da ovaj potez štiti učenike i pomaže im da se skoncentrišu na učenje umesto da troše vreme na internet i igranje video igara.